Koncert školního orchestru "Aabenraa Skoleorkester "

28. 06. 2017, 13:00

Aabenraa Skoleorkester (Aabenraaský školní orchestr) je dánská školní kapela. Všichni členové kapely bydlí přímo nebo v blízkosti dánského města jménem Aabenraa. Město leží na jihu Dánska nedaleko hranic s Německem.
Kapela vznikla v roce 1951 a stále má co nabídnout. Jedná se o pochodovou a koncertní kapelu. Možnost zdarma navštěvovat orchestr mají všechny děti ve spádové oblasti Aabenraa. Pro přijetí dětí do kapely není vyžadována žádná hudební kvalifikace. Kapela má svou vlastní přípravku, kde se děti učí hrát na vybraný hudební nástroj. Kapela má také k dispozici svou vlastní půjčovnu nástrojů, které si žáci mohou vypůjčit.
Většina členů kapely jsou děti z městských státních škol a je tu také pár dospělých, kteří hrají v kapele mnoho let. Repertoár kapely tvoří jak pochodové tak koncertní skladby. Při koncertech kapela hraje směsici swingu, popu a rocku. Orchestr je rozdělen do tří různých instrumentálních sekcí: žesťové nástroje, dřevěné dechové nástroje a bicí nástroje.
Každý druhý rok vyráží kapela na koncertní turné po Evropě. Motto kapely zní: hudba, radost, přátelství a skvělé zážitky. Dirigentem orchestru je Michael Jeberg Kjær
2330-aabenraa-skoleorkester-28-6-2017web.jpg

Typ: Koncerty

Místo konání: Palackého náměstí