Lisování kvevri vín

6. 06. 2020, 14:00

Vinné sklepy se opět otevřou široké veřejnosti, a to v sobotu 6. června od 14 do 19 hodin. Návštěvníci si budou moci prohlédnout prostory sklepů v klášteře sv. Voršily, ve kterých jsou umístěny první české kvevri – obrovské hliněné nádoby na výrobu vína tzv. kachetinskou metodou a asistovat při jejich otevírání a lisování rmutu.

Od 16:00 pak pro zájemce proběhne prohlídka sklepního hospodářství + výrobu bylinkových extraktů ve výrobních prostorách Vinných sklepů – na statku Apak v Seifertových sadech.

Během celého odpoledne bude probíhat neřízená degustace místních oranžových vín a vybraných gruzínských kvevri vín, které zájemcům představí Salome Khardzeishvili, rodilá Gruzínka s osobitým šarmem, jež byla vůbec první propagátorkou naturálních gruzínských vín v České republice. Salome je bezesporu největší tuzemskou znalkyní vín vyráběných v kvevri, pravidelně navštěvuje nejzajímavější gruzínská vinařství a neustále objevuje nová.

Program dne:
14:00 začátek akce
14:30 otevírání kvevri a lisování rmutu
16:00 prohlídka sklepního hospodářství – statek Apak
17:00 Salome Khardzeishvili: přednáška o kvevri vínech, během odpoledne neřízená degustace místních nejen oranžových a gruzínských kvevri vín

Vstup na akci a přednášku je zdarma. Degustace bude probíhat na základě zakoupených kupónků, není třeba se předem registrovat.
Neomezená konzumace vína 550,-. Předprodej 470,-.

8408-kvevri.jpg

Typ: Gastronomické

Organizátor: Lukáš Rudolfský

Místo konání: Klášter sv. Voršily, Jiřího z Poděbrad 288, 284 01 Kutná Hora

Web: http://eshop.vinokutnahora.cz/ostatni/otevirani-kvevri-predprodej/