Promítání filmu Malíř jejího těla

14. 06. 2024, 19:00

Páteční večery volají po romantice!
Ve Dvorním domku Sankturinovského domu s námi můžete shlédnout artový romantický film Malíř jejího těla. S sebou si můžete přinést cokoliv, co vám zpříjemní večer. Od drahých poloviček a přátel po občerstvení všeho druhu.
Malíř jejího těla
Režie: Martin Provost
Pierre Bonnard by se bez své záhadné modelky i partnerky Marthe nikdy nestal slavným malířem, její nahé tělo se totiž objevilo na mnoha jeho obrazech. I díky ní se stal uznávaným malířem a grafikem a také spoluzakladatelem proslulé postimpresionistické umělecké skupiny Les Nabis.
Když se francouzský malíř Pierre Bonnard setkal s Marthou de Méligny, netušil, že se tato samozvaná aristokratka stane inspirací a smyslem jeho života a díla. Od prvního momentu byla více než jen múzou, která tvořila středobod více než třetiny jeho děl. V roce 1912 se Pierre a Martha usadili v domě v Normandii, kde byl jejich sousedem slavný impresionistický malíř Claude Monet. Okolní půvabná krajina a její atmosféra Bonnarda inspirovaly k namalování jeho nejlepších obrazů včetně mnoha aktů s Marthou. Jeho vrcholná plátna mu vynesla označení „malíř štěstí“, „mistr intimismu“ či „poslední z impresionistů“. Společně Pierre a Martha dosáhli svého uměleckého naplnění díky pestré lásce odlišné od standardů své doby, lásce protkané velkým tajemstvím.
Nevhodné pro děti do 12 let
Historický/životopisný/romantický
Francouzsky s českými titulky
Vstupné: 60 Kč I 122 Kč
Těšíme se na vás!
24807-malir.png

Typ: Kina

Organizátor: Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory

Místo konání: Sankturinovský dům - Dvorní domek, Palackého nám. 377, 284 01 Kutná Hora

Web: http://https://www.facebook.com/events/1702119557262351/