Slavnostní otevření expozic Vlašského dvora

18. 06. 2021, 15:00

Slavnostní otevření expozic Vlašského dvora se uskuteční 18. června 2021 od 15:00 do 19:00 hodin.

#vlasskydvurzije

Vlašský dvůr představí své novinky během slavnostního otevření v pátek, 18. června 2021 od 15:00 do 19:00 hodin. Připraven je zajímavý program. Mezi prohlídkami nové trasy Královská mincovna se na nádvoří mohou návštěvníci zaposlouchat do skvělé hudby mladého umělce, vyzkoušet si rýžování zlata a občerstvit se nejen sklenkou kutnohorského vína či piva, ale také místními dobrotami.

Pokud jste ještě nezavítali do Vlašského dvora nebo přemýšlíte o jeho opětovné návštěvě, máme pro vás zajímavou nabídku. Bývalá královská mincovna a sídlo českých panovníků, prošlo v minulých letech rozsáhlou rekonstrukcí. Během dne máte příležitost využít 50 % slevu na vstupném na prohlídkovou trasu Královská mincovna. Ředitelka Průvodcovské služby Kutná Hora, Andrea Kapounková, nám prozradila: „Součástí trasy je interaktivní hra, během níž mohou návštěvníci hledat skryté skřítky s číslem. Pokud přijdou na správnou kombinaci a naleznou všechny čtyři skřítky, získají klíč k odemknutí další části nových expozic. Zkušební provoz ukázal, že hledání není jen pro děti, rádi pátrají i dospělí. Tak neváhejte a přijďte si vyzkoušet své pozorovací schopnosti i vy,“ pozvala na  akci Andrea.

Do pohodové nálady vás dostane hudba mladého nespoutaného DJ & saxofonisty SAXOFRANCISE. Spojením magie saxofonu s elektronickou hudbou vytváří nezapomenutelnou show, se kterou již vystupoval dokonce ve dvou klubech ze světové TOP15, a to v klubu Papaya (#6) a Noa (#13) na slavné Zrće Beach v Chorvatsku. Sám se na tuto akci těší a vzkazuje všem návštěvníkům: "Bude to pro mě v tomhle prostoru premiéra a věřím, že si to společně užijeme a budete na připravený příjemný program za doprovodu saxofonu rádi vzpomínat!“

Během odpoledne si můžete vyzkoušet ražbu pražských grošů, rýžování zlata nebo si vyrobit vlastní šperky. Nádvoří bude lemováno prodejními stánky s regionálními produkty. Těšit se můžete na víno z Rodinného vinařství Hanuš, pivo z Měšťanského pivovaru Kutná Hora, a pokud na vás přijde hlad či chuť na něco dobrého, určitě vás potěší svačinka od Bistra Za rohem. Drobné dárky bude možné zakoupit na stánku Informačního centra Města Kutná Hora, nebo na pokladně Vlašského dvora, kde si navíc můžete dát chutnou kávu. Přijďte si užít pohodové odpoledne do Vlašského dvora!

Videoupoutávka na akci zde →

pdf.pngPlakát - Slavnostní otevření expozic Vlašského dvora.pdf, (6,76 MB)

Pořadatel: Město Kutná Hora a Průvodcovská služba Kutná Hora, p. o., která je provozovatelem expozic Vlašského dvora a spolehlivý partner při výletech Kutnou Horou.
Web: www.kutnahora.czwww.pskh.cz                                                                                  
Facebook: @KutnaHora@VlasskyDvur             
Instagram: @visitkutnahora@visititaliancourt

Saxofrancis_vlasskydvurzije.png

10124-vd.jpg

Typ: Top akce

Organizátor: Město Kutná Hora a Průvodcovská služba Kutná Hora, p. o.

Místo konání: Průvodcovská služba Kutná Hora - Vlašský dvůr, Havlíčkovo nám. 552, 284 01 Kutná Hora

Web: http://www.pskh.cz