Svět čte příběh kutnohorských Židů

19. 05. 2023, 17:30

Nadační fond dr. Dagmar Lieblové zve na pátý ročník akce Svět čte příběh kutnohorských Židů, která se koná u příležitosti připomínky nedožitých 94. narozenin dr. Dagmar Lieblové 19. května 2023. Letos již počtvrté online od 17:30. Vlastním obsahem akce je čtení ukázek z knih, které mají vazbu na kutnohorskou židovskou komunitu, ze které Dagmar Lieblová pocházela a k jejímuž odkazu se vždy hrdě hlásila.

Letošní pátý ročník akce Svět čte příběh kutnohorských Židů bude kromě Dagmar Lieblové věnován také dalším osobnostem, které pocházely z kutnohorské židovské komunity, mezi jinými pak fotografovi Otovi Reinerovi, architektovi a scénografovi Františku Zelenkovi či spisovateli Josefu Borovi.

Na akci je možné se zaregistrovat prostřednictvím odkazu na webových stránkách a také FB profilu NFDL. Každý z účastníků přečte v rámci 1 - 2 minutového vystoupení vybranou pasáž z knihy. Tím se vytvoří síť lidí, kteří si společně připomenou jak osobnost dr. Lieblové a její odkaz, tak i další významné osobnosti kutnohorské židovské komunity.

Akci bude možné sledovat i na facebooku nadačního fondu.

Akce se koná v rámci projektu Rok se židovskou kulturou 2023 díky podpoře Města Kutná Hora, Města Čáslav a Středočeského kraje.

Kontakt:
Lenka Lieblová
E-mail: info@nfdl.cz
Web: www.nfdl.cz

23572-stolperstein-kameny-zmizelych-4.jpg

Typ: Jiná akce

Organizátor: Nadační fond dr. Dagmar Lieblové

Místo konání: online

Web: http://www.nfdl.cz