Vernisáž: Jakub König + Kittchen & Aid Kid

13. 02. 2019, 19:00

Vernisáž Jakuba Königa - hudebníka, spisovatele, ilustrátora a mnoho dalšího. Jeho tvorba pochází z jeho vlastních zkušeností a postoje. Dokonale popíše nebo nakreslí pocity a myšlenky nejen člověka nad kterým se vznáší démon alkoholu. Jeho tvorba působí dekadentně, přesto je zde cítit prostor, který nic neuzavírá a jeho "komiksová" okénka poukazují na všednost a sarkasticky odhalují nesmyslnost, se kterou se setkává v pracovním životě. Každý jeho výjev má zkrátka svůj příběh. 

Jakub vystoupí jako maskovaný alternativní hudebník, který vystupuje pod jeho pseudonymem Kittchen, pod kterým se proslavil v roce 2011, když na internetu zveřejnil svoje debutové album s názvem MENU, které na alternativní scéně vzbudilo obrovský ohlas. Následující album RADIO získalo Anděla a úspěšná byla i jeho třetí deska s názvem KONTAKT.

V Baru ho uvidíme a uslyšíme po boku s Aid Kidem, premiantem tuzemské elektronické scény a jeho hodně našlapanou elektronikou. Ondra Mikula alias Aid Kid staví své živé sety na improvizaci vlastních skladeb. Kombinuje emotivní beaty a gradující struktury. Hraje živě a vystupuje jako DJ. Věnuje se několika odvětvím - ať už je to scénická hudba, skládání spotů, znělek, hudby pro videomappingy a nebo interaktivní instalace. Společně s Jakubem neboli Kittchenem, je i členem tvůrčího jádra kolektivu Zvíře jménem Podzim!

 

Vstupné je zdarma

Typ: Jiná akce

Místo konání: Bar 22, Kutná Hora

Web: http://www.facebook.com/events/625666737870911/