DNY DÁNSKÉ KULTURY

16. 06. 2017 - 21. 06. 2017, 00:00

16. 6. | 15:30 hod. Anne - Mette Kelter Skovsgaard / VERNISÁŽ FOTOGRAFIÍ

Městské Tylovo divadlo – Malá galerie

Autorka se prostřednictvím svých fotografií snaží vyprávět příběhy života (výstava potrvá do konce září 2017). Ihned po vernisáži představí zástupci tamní radnice město Ringsted a budete zde moci ochutnat i typické dánské pečivo z vyhlášené cukrářské školy, která je jediná v Dánsku a sídlí právě v Ringstedu.

16. 6. | 18:30 hod. KONCERT / Ringstedský pěvecký sbor + USPS TYL

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Ringstedský pěvecký sbor byl založen v roce 1943. Je složený z nadšených amatérů, kteří se ve svém volném čase věnují právě zpěvu. Několik písní zazpívají i s Učitelským smíšeným pěveckým sborem Tyl Kutná Hora.

Vstupné dobrovolné.

www.kutnahora.cz

17. – 18. 6. SEVERSKÁ JÍDLA V RESTAURACÍCH HOTELU OPAT A VILY U VARHANÁŘE

Kuchaři obou restaurací vám představí chutě severu výběrem některých osvědčených a lahodných pokrmů. Jistě stojí za to ochutnat.

http://www.hotelopat.cz/cz/restaurace; http://www.uvarhanare.cz/gastronomie/

18. 6. | 19:00 hod. DCERA ČARODĚJKY

Kino Modrý kříž

Dánský koprodukční film. Dcera čarodějky Dina po matce zdědila nadpřirozené schopnosti: umí se podívat člověku přímo do duše a vyvolat v něm pocity studu za jeho činy. Když je její matka neprávem obviněna z hrůzných vražd, Dina se rozhodne odhalit pravdu, kvůli čemuž se ocitá uprostřed nebezpečného boje o moc a v ohrožení vlastního života.

20. 6. | 16:00 hod. ČTENÍ Z DĚL DÁNSKÝCH AUTORŮ

Městská knihovna

Čteme z knih: Chlapec v kufru (Kaarberbol Lene), Muži prostě nemají šanci…(Breinholst Willy), Proroci z fjordu Věčnosti (Leine Kim), Představy o dvacátém století (Hoeg Peter), Trofej (Jacobsen Steffen).

Kromě čtení zde najdete i malou výstavku dalších dánských titulů, které se týkají města Ringsted i naší čestné občanky paní Inge Bro Jørgensen. Tato dánská profesorka, cestovatelka a spisovatelka žijící v Ringstedu vydala čtyři cestopisy o České republice, za něž v roce 2000 obdržela cenu Gratias Agit Ministra zahraničních věcí ČR. Tato milá dáma již 40 let propaguje Českou republiku i Kutnou Horu v Dánsku.
21. 6. | 17:00 hod. NA LYŽÍCH NAPŘÍČ GRÓNSKEM - PŘEDNÁŠKA

Dačického dům

Dny dánské kultury završíme poutavým vyprávěním cestovatele a překladatele PhDr. Ing. Zdeňka Lyčky, bývalého velvyslance ČR v Dánském království. Přednáška „Na lyžích napříč Grónskem“ je strhující příběh o cestě bílou pustinou připomínající dobrodružné klukovské výpravy, ale nezakrývá, že i přes dnešní skoro dokonalé zabezpečení může jít o život.

pdf.png Dny dánské kultury program (pdf 1,32 MB)

www.kutnahora.cz

1926-ddk2017letak.jpg

Place: Kutná Hora