Vernisáž výstavy: Radek Černovský - „Kresba propiskou - portréty (a jiné)“

3. 03. 2022, 17:00

Radek Černovský
*17. 3. 1982 / Kutná Hora

Amatérský tvořivec, od dětství rád kreslí a maluje. Prvním impulzem k potřebě tvořit byl pro malého výtvarníka pohled na starý rodinný portrét dědy z období vojny. V období páté třídy základní školy chodil Radek krátce do kroužku v Domě dětí a mládeže v Kutné Hoře, ale brzy si začal razit svoji vlastní cestu a pokračuje v tom dodnes.

Zpočátku zkoušel tužkou překreslovat oblíbené postavy, auta apod., které však postupem času začaly nahrazovat oblíbené ikony hudby a filmu 90. let. Tužku časem vystřídal uhel a pastelky a s postupnou změnou techniky se autor snažil více zlepšovat. Výtvarný záběr se začal rozšiřovat: vedle portrétů známých osobností či někoho z blízkého okolí zkoušel také malbou ztvárnit známá místa z rodného města. S tímto souviselo i poznání nové techniky akrylovými barvami. Před tímto obdobím v rané dospělosti, když bylo Radkovi kolem 20 let, vyzkoušel kresbu propiskou. Tento trefný experiment v tvorbě přinesl časem své ovoce a nyní se k této zajímavé technice výtvarník vrátil.

Po tříleté pauze, kdy zde ve Spolkovém domě Radek vystavoval svá pestrá díla, se sem s chutí vrátil, aby předvedl tvorbu svým oblíbeným stylem - kresbu propiskou. Pojetí této dnešní výstavy je, jak už název napovídá, ukázka nejen portrétů známých osobností, ale i jiných vyobrazení.

 Autor by rád poděkoval své rodině a svým blízkým, kteří jsou mu v tomto oporou a zároveň dobrým impulzem k jeho tvorbě. Poděkování patří i těm, kteří zde již nejsou, ale měli na Radkově tvorbě svůj podíl. Samozřejmostí je poděkování městu Kutná Hora, konkrétně Oddělení školství kultury Městského úřadu Kutná Hora, za možnost využití prostor Spolkového domu k této výstavě a za případnou další spolupráci.

jpg.pngRadek_Cernovsky_vystava_2022_03_plakat(304,6 kB)

Kontakt:
Spolkový dům
Lierova 146, 284 01  Kutná Hora
Tel.: +420 327 314 958 l.126
E-mail: spd@mu.kutnahora.cz 

21554-img-20220221-1315278.jpg

Typ: Společenské

Organizátor: Město Kutná Hora

Místo konání: Spolkový dům , Lierova 146, 284 01 Kutná Hora

Web: http://www.kutnahora.cz