Noční prohlídka Sedlecké katedrály (UNESCO)

24. 07. 2018, 20:00

Perioda opakování: 1 týden (29. 08. 2018, 13:03)

Noční prohlídka začíná zpěvem „Cisterciáka“ – kostýmovaný průvodce vás provede všemi unikátními místy katedrály a ukáže vám za svitu svíček, zpěvu gregoriánského chorálu a varhanní hudby všechny její taje a zákoutí – od podlahy až pod střechu. Čekají na vás kosti zavražděných mnichů – mučedníků zazděné do zdi, relikvie svatých, chrámová klenotnice s originálem nejstarší dochované monstrance na světě, vystoupání po samonosném Santiniho barokním schodišti až na kůr, návštěva kostelního kina spojená s promítáním krátkého animovaného filmu pro děti i dospělé a ochutnávka Sedlecké monstrance – vína, které si můžete koupit pouze v Sedlci a z prohlídky chrámu si tak odnést unikátní suvenýr.

Doba trvání cca 1,5 – 2 hodiny; vstupné: základní – 170 Kč; snížené (studenti do 26 let, senioři nad 65 let, držitelé ZTP) – 125 Kč; děti do 6 let – zdarma; max, kapacita: 60 osob. www.sedlec.info

Poznámka: V rámci noční prohlídky sedlecké katedrály vystoupí dne 31. 7. od 20:00 hod. pěvecký soubor z CAMBRIDGE a ještě více obohatí hudební program večera spojený se zpěvy a varhanní hudbou. Délka produkce sboru na začátku prohlídky bude 20-30 min. (celá prohlídka cca 2 hod.). Kvalitní studentský sbor (24 členů většinou ve věku cca 18-25 let), dirigent Daniel Trocme-Latter. Více informací o sboru najdete na www.homerton.cam.ac.uk/lifeathomerton/societies/charterchoir.

4061-foto-katedrala.jpg

Typ: Jiná akce

Místo konání: Chrám Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, Kutná Hora - Sedlec

Web: http://www.kutnohorskeleto.cz